Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 6 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Technicy informatycy i architektury krajobrazu na praktyce zawodowej w Wielkiej Brytanii

Brak opisu obrazka Projekty realizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej  w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Brak opisu obrazka

W czerwcu i lipcu b.r.  20 uczniów z technikum informatycznego i 19 z technikum architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Rolniczych przebywało w Portsmouth w Wielkiej Brytanii na 4- tygodniowej praktyce zawodowej. Pobyt młodzieży był realizowany w ramach dwóch projektów Leonardo da Vinci w programie „Uczenie się przez całe życie”.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewelina Babik, Ewelina Grabowska, Honorata Pietroszek i Ewelina Wasylkiewicz. Przyszli technicy architektury krajobrazu rozwinęli swoje umiejętności zawodowe pracując w różnych przedsiębiorstwach przy pielęgnacji roślin ozdobnych, komponowaniu wnętrz ogrodowych lub przygotowywaniu kwiatów i krzewów do sprzedaży. Uczniowie z technikum informatycznego pracowali w firmach informatycznych przy demontażu i montażu komputerów, a także przy obsłudze sprzętu komputerowego z wykorzystaniem różnych programów komputerowych.

Uczniowie zamieszkiwali w rodzinach, co pozwoliło im dokładnie poznać codzienne życie, obyczaje, kulturę i mentalność Anglików. Pobyt w Wielkiej Brytanii przyczynił się w dużej mierze do lepszego porozumiewania się w języku angielskim. Po pracy praktykanci poznawali ciekawe miejsca Portsmouth, miasta portowego położonego ok. 120 km na południowy zachód od Londynu. W soboty uczniowie brali udział w wycieczkach do Londynu,  do Bath oraz do Stonehenge i Salisbury. Na realizację obu projektów szkoła otrzymała z Unii Europejskiej ponad 120 tys. euro.

Koordynator projektów
Adam Hubicki

 

 

 

Wersja XML