Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 6 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie na Marsz po Zdrowie

Wzorem lat ubiegłych Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wraz z Towarzystwem Walki z Kalectwem oraz innymi partnerami planuje organizację imprezy promującej zdrowie, poprzez zachęcenie do aktywności ruchowej. Odbędzie się ona w dniu 20 czerwca 2015 r. w godzinach od 11.15 do 17.00 na wyspie Bolko w Opolu. Oprócz inspirowania do aktywności ruchowej, podczas imprezy będzie prowadzona edukacja zdrowotna dotycząca prawidłowego odżywiania i racjonalnego trybu życia.

Impreza organizowana od 2011 roku wpisała się już w tradycję imprez rekreacyjno-zdrowotnych w naszym województwie, zachęcając co roku do uczestnictwa coraz większą liczbę mieszkańców województwa, ucząc tym samym aktywności ruchowej i dbania o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Mieszkańcy Opolszczyzny wykonują czterokilometrowy marsz w samym sercu miasta, na wyspie Bolko. Oprócz marszu będzie działać poczta owocowa, pokazy tai - chi, nordic-walking oraz pokazy ratownictwa medycznego i występy artystyczne. Dla uczestników przewidziany jest zdrowy poczęstunek oraz napoje chłodzące.

Pragniemy, aby w realizacji naszego pomysłu brały udział jednostki, które na co dzień mają wpływ na propagowanie zdrowego stylu życia, dlatego też od zawsze naszymi partnerami są: Prezydent Miasta Opola, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Politechnika Opolska, Opolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz organizacje pozarządowe, zajmujące się profilaktyką zdrowotną. Mając na uwadze Państwa bogate doświadczenie w tej materii gorąco zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu.

Dodatkowe informacje udzielane są pod nr telefonu 77-44-82-164/165.

Wersja XML